Van Koza Psikoloji logo

Danışan Yorumları

S.G. (Danışan)

Yıllardır panik atak yaşıyordum. İlaç fayda etmedi. Birden fazla ilaç kullanmama rağmen fayda etmedi. İki psikolog denedim yine olmadı. En son Koza danışmanlığa gittim. Şuan panik ataklarım tamamen kesildi. Her an ölüm korkusuyla yaşamak berbat bir duygu. Sürekli olarak öleceğimi hissetmek çok zordu. Açıkçası ne kadar teşekkür etsem azdır. Yeniden nefes almak ve ölüm duygusundan uzaklaşmak, hayata karışmak çok güzel. Benim gibi atak geçirenlere kesinlikle tavsiye ederim

M.T. (Danışan)

Yoğun bir depresyon duygusuyla boğuşup duruyordum. Artık hiç bir şey bana zevk vermiyordu. Şu an çok çok iyiyim. Her şey için teşekkürler…

H.L. (Danışan)

Panik atak için yardım aldım. Bir doktor arkadaşımın tavsiyesiyle randevu aldım ve gittim. Panik ataktan kurtuldum. Koza Danışmanlık Merkezine çok teşekkür ediyorum. İşlerinde uzmanlar.

H.Ç. (Danışan)

Bunalımda olduğum bir dönemde yaklaşık 1 aydır terapi görüyorum. Merkezin profesyonel çalışması, alanıyla ilgili bilgi ve becerisinin fazla olması nedeniyle bendeki sıkıntılara büyük ölçüde çare oldu. Son derece memnunum. Bu yeri bütün dost ve arkadaşlarıma da tavsiye ederim.

C.T. (Danışan)

Eşimle boşanma sürecine girmiştik. Açıkçası pek umudumuz yoktu. Son bir çare olarak internetten çift terapisi için araştırma yaptık. Koza danışmanlık merkezinden randevu aldık ve gittik. İlk seansta ayrı ayrı dinledi bizi terapist. Sonraki seanslar bir şeyler değişmeye başladı. O gün attığımız adım ve psikoloğumuzun alanında uzman olması yuvamızı kurtardı diyebilirim. Allaha şükür şuan durum normale döndü. Seanslara devam ediyoruz ve her geçen gün evde daha fazla sevgi ve huzur var. Çok çok teşekkür ediyorum..

N.Y. (Danışan)

Oğlum lise öğrencisi .Önceden de öfke kontrolü problemi vardı ancak ergenlikle birlikte bu durum artık okulda arkadaşları, öğretmenleriyle sorunlar yaşamamıza ve bizimle iletişim kuramamasına yol açtı.Eşimle birlikte oğlumuzu psikoloğa götürme kararı aldık. Koza Danışmanlıktan randevu aldıktan sonra eşimle gidip önceden bir görüştük. Daha sonra oğlum için randevu aldık.Bu süreçte randevularımıza düzenli gidip-geldik. Şuan çok şükür oğlum bu sorunu aştı.

M.Ş. (Danışan)

Gecmıste yasadıgım bazı travmatık olaylar bende depresyon ve sosyal kaygıya sebep olmustu.Çok mutsuz bır hayatım vardı ve hayatımın boyle devam edemeyeceğine karar verdim. Oncelıkle anti depresan kullanmaya basladım ve 5 seneye yakın kullandım. Biraz rahatlamaya sebep olsada hala bircok sorunun devam ettiğinin farkına vardım. Nedense bir psikoloğun bu sorunumu çözeceğine hep ön yargılıydım ama elimde baska care kalmamıştı. İnternette birkaç arama sonucu Koza danışmanlıkla karşılastım ve randevu alıp gittim. Başlayalı bır ıkı hafta olmasına ragmen hayatımda bazı değisikliklerın farkına vardım.tesekkurler. Önümüzdeki haftaları sabırsızlıkla bekliyorum.

D.U. (Danışan)

Kendimi iyileştirmek için bir adım atmaya karar verdim ve internetten koza danışmanlık merkezini buldum. Kendimle yüzleşme fırsatı buldum. İşini çok iyi bilen uzman birinden dogrularimi ve yanlışlarımı öğrenmek hayatımda çok etkili oldu. Heybemdeki sıkıntılarla sayenizde daha kolay başedebiliyorum hocam. iyiki tanımışım sizi. keşke daha önce tanisaydim hatta. Bu sıkıntılarin beni bırakacağını çok sanmıyorum. O yüzden zorlandigim anda kapinizi tekrar calacagim. Her şey için çok teşekkür ederim. 

F.K. (Danışan)

5 yaşındaki oğlum okuldan sürekli şikayet getiriyordu. Koza danışmanlıktan Pedagogtan randevu aldık. Çok bilgim yoktu. Oyun terapisiyle oğlum her gün değişmeye başladı. Artık şiddet uygulamaktan vazgeçti ve arkadaşlarıyla olan iletişimi iyileşti. Herkese tavsiye ediyorum. Çocukların dünyası çok farklı. Bu işte uzman olanlardan destek almak lazım onu öğrendim.

V.S. (Danışan)

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde başa çıkamadığınız ve bizi yoran sorunlar olabilir; bir uzman yardimindan kaçınılmaması gerektiği kanaatindeyim bu anlamda gerek danışanına olan saygısı sıcak ve içten tavrı gerekse işini önemsemesi karşısındaki kişiye değer vermesi,danışanını gerçekten anlamasi ve ruhuna dokunmasi açısından tercih edilebilir bir psikolog. Ayrica etrafta psikoloğum deyip geçinenlere dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

S.B. (Danışan)

Özellikle Koza Danışmanlık Merkezine çok teşekkür ediyorum. Bitmiş bir ilişkiyi kurtardıkları için. Psikoloğumuzun bu konudaki tecrübesi ve işine hakimiyeti hakikaten ilişkimizi yeniden yoluna koydu. Geldiğimiz için hiç pişman olmadık. İşin ehli olmayan birine gitmiş olsaydık şuan çok daha farklı olurdu. Tşkler… 

İ.B. (Danışan)

Kapının güler yüzle açılması ve ev ortamı gibi kendinizi rahat hissettiğiniz bir danışmanlık merkezi. Aldığımız destekten dolayı ilişkimiz kurtuldu diyebilirim rahatlıkla.Uzman ve tarafsız bir psikolog. Bizim gibi sorun yaşayanlar destek alabilir. Tavsiye ediyorum. 

G.K (Danışan)

Eşimle artık işin sonuna gelmiştik sanki. Birbirimize tahammül edemiyorduk ev içinde. Son çare olarak terapiste gidelim dedik. Bugün verdiğimiz kararın mutluluğunu yaşıyorum. Şimdi eşim ve çocuklarımla mutluyum. Allah razı olsun hocam. Merkezinize geldiğimiz ilk günden beri hep bir şeylerin farkına vararak çıktım. Tşkler…

A.K. (Danışan)

Merhaba. Koza psikolojiye tşk ederim. Takıntılarım artık hayatımı mahvetmiyor. Onunla mücadele edebiliyorum. Uzun bir destek süreci bana çok şey kazandırdı. 

G.K (Danışan)

Geçmiş travmalarım için destek aldım. Emdr denilen bir terapi uyguladı psikoloğum. Kendisine çok tşk ediyorum. Minettarım. Çünkü artık geçmiş yakamı bıraktı. Yıllardır sırtımda bir yük taşıyordum. Geçmek bilmeyen anılar artık canımı yakmıyor. 

M.L. (Danışan)

Kendisi inanilmaz ilgili ve alanina hakim bi uzman psikolog. cocugumu goturduk. Uyku ve uyum sorunu vardi. Çok ciddi gelişme kaydettik. Seanslara devam ediyoruz. Her Şey için çok teşekkur ederiz hocam.

A.T. (Danışan)

Karşısındaki insanı değerli hissettiren ve çok ilgili bir merkez. Sanki yıllardır tanışıyormuşuz hissini veriyor psikoloğum. Rahatça kendimi açabilmemi sağlayan tek yer. İşinini en iyilerinden biri diyebilirim.

                                       H.Ş. (Danışan)

Erkek arkadaşımdan ayrıldım. Bu durumun bu kadar beni üzebileceğini bilmiyordum. Artık işe gidemez olmuştum. Psikologlara karşı öny argım vadı ama yinede gittim. Sevgilim geri dönmedi ama ben kendimi tanıdım, bununla mücadele etmeyi öğrendim. Kendimi sevmeyi kendimi değerli görmeyi öğrendim. Hayatımdaki başka güzellikleri görmek için kafamı kaldırdım. Şuan daha güvenli daha sağlam adımlarla yere basıyorum adımlarımı. Benim hayatım başkasının kaprislerine, istek ve arzularına hapis olmayacak kadar değerli. Koza danışmanlığa çok teşekkür ediyorum. Hakikaten işi ehliler.

G.K. (Danışan)

Yakın zamanda hayatımda yaşadığım büyük değişiklikler ailemden ayrı olmak ve üzerine eşimle yaşadığım ciddi problemler beni ciddi anlamda bunaltmıştı ve her günümü etkileyen büyük mutsuzluk ve ümitsizlik içerisindeydim. Koza danışmalık merkezine internet sitesinde denk gelerek buldum ve bugün iyi ki gitmişim diyorum sadece 1 aydır seanslara devam etmemize rağmen her şey o kadar yoluna girdi ki hayatımda. İlk gittiğim günü ve içimde yaşadığım büyük karamsarlıkları ve mutsuzluğumu bitmişliğimi hissediyorum ve sadece 4 seansta bile bugün gittiğimde kendimi çok daha iyi hissediyorum mutluyum huzurluyum diyebiliyorum. Ayrıca yaşadığım o büyük travmayı bu zamana kadar derinlere gömdüğüm o travmamı öncesinde çok büyük üzüntüyle ve kötü duygularla hatırlarken psikoloğumun  bu travmayı ele almasıyla bugün hatırladığımda  yaşananları daha nötr bir şekilde ve caniımı eskisi gibi acıtmadığını bilmek en buyuk teşekkür sebebimdir.

M.C. (Danışan)

Oğlum zor bir ergenlik dönemi yaşıyordu ve açıkçası bize de yaşatıyordu. Yani hayatı bize zehir ediyordu açıkçası. Aldığımız destekten sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı. Artık bize bağırıp çağırmıyor, daha sakin ve iletişime açık. Kavga ederek ve sürekli yüksek bir tonda konuşmanın çözüm getirmediğini görmesi bizi mutlu etti anne baba olarak. Artık oğlumun benimle dertleşmesi ve sıkıntılarını benimle paylaşması bizi daha çok  birbirimize yakınlaştırdı. Okuldaki uyumu ve dersleri de fena değil. Her şey için teşekkür ederiz.

B.U. (Danışan)

 İnsan sahip olduğu dertleri sıkıntıları görünce bazen sonsuza kadar o dipsiz karanlıkta kalacağını hissediyor ve ruhu daralıyor. Terapiye başladığımda çok umudum yoktu. Ama her geçen seans iyi olmak için daha fazla nedenimin olduğunu gördüm. İnsan bazen kendine yabancılaşabiliyor ve körleşebiliyor. Kendini tanıma noktasında aciz kalabiliyor. Şuan daha çok farkındayım hayatımın ve kendimin. Beni buralara sürükleyen nedenleri görmek ve onlarla baş etmek için adımlar atmak beni karamsarlıktan ve dipsiz kuyudan çıkarmaya yardım etti. Bana bu ışığı gösterdiği için değerli psikoloğuma ve koza danışmanlığa teşekkürlerimi sunuyorum. 

F.G. (Danışan)

 Daha önce bir kaç psikologtan destek aldım. Çok verimli geçtiğini söylemem zor. Bir yerden sonra artık inancınızı yitiriyorsunuz. Acaba içimdeki bu sıkıntı hep devam mı edecek. Artık psikolog da bana yardım edemiyor diye. Böyle düşünürken Koza Danışmanlıktan randevu aldım ve gittim. Hakikaten şuan bambaşka bir noktadayım. Demek ki insan vazgeçmemeli. Kendisi için bir şeyler yapmaya devam etmeli. Şuan psikoloğum çok iyi. Beni o kadar iyi anlıyor ki sanki karşımda bir ayna varmış gibi hissediyorum. Bana ve hayatıma ilişkin olan çıkarımları her geçen gün bir şeyler katıyor yaşamıma. Şimdi şunu bir daha diyorum iyi ki vazgeçmemişim. Vazgeçmiş olsam belki Koza danışmanlığa hiç gelemeyecektim. Tşkler herşey için…

İ.G. (Danışan)

Yoğun bir depresyon yaşıyordum. Daha önce psikiyatıra gittim. İlaç verdi. Fakat üstesinden gelemedim. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Koza danışmanlığa ulaştım ve randevu aldık. Bu ikinci ayım. Seanslara devam ediyorum ve iyi hissetmek harika bir şey. O kara günler sanki hiç geçmeyecekti. Ama psikoloğum cidden kendi alanında çok iyi. Rahat rahat nefes alabilmek çok güzel. Allah razı olsun her şey için.

N.K. (Danışan)

 Öğretmenim ve sosyal kaygım vardı. Öyle ki artık ders anlatmak bana zulüm gibi geliyordu. Yeni bir ortama girmek yeni insanlarla tanışmak ve topluluk önünde konuşmak uykularımı kaçırıyordu. Karnıma ağrılar giriyor başımdam kaynar sular dökülüyordu sanki. Bu durumdan kurtulmak için Koza danışmanlıktan randevu aldım ve gittim. İnanın bana hayatım değişti diyebilirim. Çocukluk travmalarımın beni ne kadar yaraladığını gördüm. Bunun için seanslara devam ettim ve sosyal kaygımı yendim diyebilirim. Artık daha öz güvenli ve kendimden emin olarak hayatıma devam ediyorum. Sonsuz teşekkürler….

Ö.O. (Danışan)

Geçmiş travmalarım için destek aldım.Psikoloğum Emdr denilen bir terapi uyguladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Minnettarım. Çünkü artık geçmiş yakamı bıraktı. Yıllardır sırtımda bir yük taşıyordum. Geçmek bilmeyen anılar artık canımı yakmıyor. Çok çok teşekkür ediyorum.

H.Ç. (Danışan)

Bir arkadaşın tavsiyesiyle koza danışmanlıktan randevu aldım. İlk defa psikoloğa gittiğim için pek bir bilgim yoktu süreç hakkında. İlk görüşmeden sonra açıkçası rahatladım. Kafamdaki soru işaretleri gitti. Şimdi seanslara devam ediyoruz haftalık. Şunu artık rahatlıkla diyebiliyorum. Kesinlikle insan destek almalı hayatındaki zorluklar için. Teşşekkürler. 

Ç.K. (Danışan)

Alanında yetkin psikolog doktorlar var. Oyun terapisi nedir bilmiyordum. Pedagog olan tek yer burası zaten. Araştırdım. Kızımda alt ıslatma davranışı vardı. Okula gidemiyordu artık. Ama aldığımız destekle bunu aştık. Çok çok tşk ediyorum. İyi ki varsınız.