Van Koza Psikoloji logo

Van Çocuk Psikoloğu

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG
– Ela ÖZCANLI –

Uzman Klinik Psikolog Ela Özcanlı 2013 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans tezini Anksiyete üzerine yapmıştır.

Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini de Yakın Doğu Üniversitesinde tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans tezini Çocukluk Çağı Travması Yaşamış Bireylerin Psikolojik Dayanıklılık Ve Bilişsel Esnekliklerini Ölçme üzerine başarı ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında Van Bölge Eğitim Ve Araştırma hastanesinde, Akdamar Rehabilitasyon merkezinde ve Kıbrıs SOS çocuk köyü derneğinde, çocuk ergen ve yetişkin guruplarını kapsayan bireyler ile staj çalışmalarını tamamlamıştır.

Uzman Klinik Psikolog Ela Özcanlı Çocuk ve Ergen psikoloğu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Çocuk ve ergenler konusunda uzmanlaşarak sadece bu yaş gruplarına yönelik hizmet vermektedir.
Bu anlamda Van’da İlk olma özelliğine sahiptir.

Uzman Klinik Psikolog Ela Özcanlı çocuk ve ergenler konusunda birden fazla eğitim almıştır.

Bu eğitimler;

 • Deneyimsel oyun terapisi
 • Çocuk merkezli oyun terapisi
 • Bdt Oyun Terapisi
 • Çocuk Ve Ergen Psikoterapisi
 • Filial Terapi
 • Kum Terapisi
 • Masal terapisi
 • Frankfurt Dikkat Testi
 • Sınav Kaygısı Ölçeği
 • Metropolitan okul olgunluğu testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Bier Cümle Tamamlama Testi
 • Burdon Dikkat Testi
 • Peabody Resim Kelime Eşleltirme Testi
 • Catell2-A Zeka Testi
 • D2 Dikkat Testi
 • Psikanalitik Hikayeler Testi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Beden dili eğitimi


DANIŞAN YORUMLARI


F.K. (Danışan)

Oğlum okuldan sürekli şikayet getiriyordu. Koza danışmanlıktan  randevu aldık. Çok bilgim yoktu. Oyun terapisiyle oğlum her gün değişmeye başladı. Artık şiddet uygulamaktan vazgeçti ve arkadaşlarıyla olan iletişimi iyileşti. Herkese tavsiye ediyorum. Çocukların dünyası çok farklı. Bu işte uzman olanlardan destek almak lazım onu öğrendim.

S.T. (Danışan)7 yaşındaki kızım için destek aldık. Kızım altını ıslatıyordu. Vanda pedagog arıyorduk. Koza danışmanlıkta uzman pedagog olduğunu öğrendik ve randevu alıp gittik. Bu hafta dördüncü seansımız olacak. Kızımda alt ıslatma davranışı her geçen gün azalıyor. Bunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Her şey için teşekkür ediyoruz. Herkese tavsiye ederiz. Vanda pedagog olan tek merkez sanırım. Tekrardan teşekkürler. 


Ş.H. (Danışan)

Herkese tavsiye ederim. İlk seansta pozitif enerjisiyle güven verdi. Seanslara bakış açımız kendisini tanımamızla değişti.


G.Y. (Danışan)

Kızımın okul kaygısından dolayı yardım almıştık. İlk defa bir çocuk psikoloğundan destek aldık. Bu yüzden olumlu sonuçlar alamayacağımızdan endişeleniyorduk ama süreci takip ettikçe kızımın okul kaygısı azaldı, daha sosyal bir çocuk oldu. Artık okula isteyerek gidiyor. Kendisine minnettarım.


T.E. (Danışan)

6 yaşındaki oğlumun korkuları vardı. Gece uykuya dalma da zorluk yaşıyordu. Sürekli ağlıyordu. Bu durum şiddetlenince pedagogtan yardım aldık. Oyun terapisini uyguladı ve çok olumlu sonuçlar aldık . Çocuğum korkularıyla baş etme becerisi kazandı. Herkese tavsiye ederim


F.S. (Danışan)

İşini çok iyi yapan bir psikolog çok memnun kaldık. İyi ki gitmişiz. Çocuklarla ilgili bilgisi ve çocuklarla çalışmayı çok seviyor bize bunu her seansta hissettiriyor. Kızım seans günlerini sabırsızlıkla bekliyor ve istekle gidiyor.


B.D. (Danışan)

8 yaşındaki oğlum için gitmiştik. Oğlun kendini ifade edemeyen, arkadaşlarıyla oynamak istemeyen, öz güveni düşük bir çocuktu. Koza danışmanlık merkezinden randevu alıp gitmeye başladık. Hocamız bizimle çok ilgilendi. Çok samimi ve güven vericiydi. Oğlumdaki gelişimi her geçen seansta görebiliyorduk.Biz çok mutlu olduk burayı tercih ettiğimiz için çok teşekkürler.


C.Y. (Danışan)

Merhabalar 3 yaşındaki kızım için destek aldık. Kızım sürekli ağlama krizlerine girip bizimle inatlaşıyordu. Kızımla aldığımız destek sonrasında iletişimimiz çok daha iyi oldu. İsinde profesyonel bir pedagog. Çok iyi bir dinleyici. Her şey için teşekkürler tekrardan


S.İ. (Danışan)

Kızım kardeşi olacağını öğrendiğinde çok agresif tavırlar sergilemeye başladı. Sürekli beni artık sevmeyeceksiniz, ben sizin kızınız olmayacağım deyip duruyordu. Kreşteki arkadaşlarına ve öğretmenlerine de sürekli bu durumdan bahsediyordu ve ağlıyordu. Çok çaresiz olduğumuz bir zamanda hocamızla tanıştık. Kendisinden yardım aldık. Bu durumu sağlıklı bir şekilde atlattık. Allah razı olsun. Çok ilgilendi bizimle.

M.E. (Danışan) Oğlum kakasını yapmıyordu. Bizimle inatlaşıyordu. Hocamızla bu durumu aştık. Çok tşk ederim.     


S.G. (Danışan)

Yıllardır panik atak yaşıyordum. İlaç fayda etmedi. Birden fazla ilaç kullanmama rağmen fayda etmedi. İki psikolog denedim yine olmadı. En son Koza danışmanlığa gittim. Şuan panik ataklarım tamamen kesildi. Her an ölüm korkusuyla yaşamak berbat bir duygu. Sürekli olarak öleceğimi hissetmek çok zordu. Açıkçası ne kadar teşekkür etsem azdır. Yeniden nefes almak ve ölüm duygusundan uzaklaşmak, hayata karışmak çok güzel. Benim gibi atak geçirenlere kesinlikle tavsiye ederim