Van Koza Psikoloji logo

Van Çocuk Psikoloğu – Van Pedagog

Van çocuk psikoloğu ve Van pedagog etiketiyle bize her zaman ulaşabilir; hangi yaş grubunda olursa olsun çocuğunuzun, etkilendiğini düşündüğünüz ruhsal ve psikolojik problemlere dair bizden çözüm talep edebilirsiniz. Her anne babanın muradı, çocuğunun iyi bir şekilde gelişimini sağlamasıdır. Ama gelişimin ne olduğu konusunda birçok ebeveynin yeterli bilgiye sahip olmadığını görüyoruz. Yaşına uygun boy ve kilosunun olması, hastalıklardan uzak olması, istediği ve ihtiyaç duyduğu şeylerin karşılanması, gelişim denince ailelerin aklına ilk gelen şeylerdir. Görüldüğü üzere birçok anne baba, gelişim söz konusu olduğunda çocuklarını biyolojik yönden destekleyip ona göre gelişimini takip etmeye çalışırlar. Fakat gelişim bir bütündür ve birçok sac ayağı vardır. Biyolojik olduğu kadar sosyal gelişim, dil-konuşma gelişimi, emosyonel gelişim, psikolojik gelişim gibi başka sac ayakları da vardır. Bütün bu saç ayakları sağlam ve dayanıklı olursa yani çocuğun, gelişimini her yönden tamamlamasını sağlar ve desteklersek işte o zaman her yönden sağlıklı bireyler yetiştirmiş oluruz.

Her engel, her zorluk, her problem kendine özgü çözüm ister. İşte tam bu noktada Van çocuk psikoloğu ve Van pedagog aramasıyla bize ulaşabileceğinizi ve çocuğunuz için profesyonel bir destek alabileceğinizi belirtmek isteriz. Bazen benzer problemler, farklı bireylerde çok farklı şekilde gelişip sonuçlanabilir. Aileler çocuklarının karşılaştığı ruhsal ve psikolojik problemlere çözümler bulmaya çalışıp bazen çıkmaza girebilirler. Çocuklarının problemlerine kendi çocukluklarından ya da gençliklerinden emsal göstererek yaklaşmak ve çözüm bulmaya çalışmak veya bir büyük kardeşin hayatından edindikleri tecrübelerle çocuklarının bu engeli aşmasına yardımcı olmaya çalışmak her zaman karşılık vermeyebilir. Çünkü yukarıda da dediğim gibi her insanda benzer psikolojik ve ruhsal problemler aynı şekilde kendini göstermez. Çözüm için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulabilir. Biz, Van çocuk psikoloğu ve Van pedagog etiketiyle her zaman ulaşabileceğiniz ve yardım alabileceğiniz kadar yakınız size.

Çocuğun ruhsal ve psikolojik yönden sağlıklı gelişimi göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Okuldaki akademik başarı, sosyal beceriler ve arkadaşlıklar kurma, kendini ifade gücü ve iletişim becerileri, başarılı ikili ilişkiler kurma hatta beden sağlığı dahi ruhsal ve psikolojik yönden iyi olmaya bağlıdır. Sizinle ya da arkadaşlarıyla iyi iletişimi olan çocuğunuzun artık daha hırçın olması ve öfke patlamaları yaşaması, kendi dünyasına çekilip kendini paylaşıma kapatması, okuldaki başarılarının ya da standart gidişatının son bulması, ilgi duyduğu aktivitelere karşı artık kayıtsız kalması, beslenme ve uyku gibi temel rutinlerinin bozulması, daha sık hastalanması gibi göstergeler çocuğunuzun ruhsal ve psikolojik desteğe ihtiyacı olduğuna dair tabloyu bize gösterir. Bu ve benzeri durumlarda, ‘ergendir, geçer’, ‘her çocuk bunları yaşar’, ‘hafta sonu gezmeye gideriz bir şeyi kalmaz’ gibi sığ tepkiler vermek ne yazık ki problemi derinleştirecektir. Böyle bir anda kesinlikle periskoplarınızı çocuğunuza yönlendirmeli ve sizin dikkatinizi gerektirdiğini, belki profesyonel desteğe ihtiyaç olduğunu ıskalamamalısınız. Bize, Van çocuk psikoloğu ve Van pedagog argümanlarıyla her zaman ulaşabilir ve destek talep edebilirsiniz.
NOT: Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Tıbbi bir tanı ve tedavi amacı taşımamaktadır. Sitedeki bilgiler ışığında bir ilaç tedavisine başlanması veya sonlandırılması kesinlikle önerilmez. Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için mutlaka bir tıp hekimine başvurunuz. Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı sayılabilecek ilan ve reklam yapma amacı taşımamaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Makaleler

Aile İçi İletişim ve Çocuk

İletişim; ikili ilişkilerimizden iş ortamına, küçük bir topluluktan büyük kitlelere, tamamen yabancısı olduğumuz gruplardan aynı çatıyı paylaştığımız ailemize kadar

Devamı »

Günlük Yaşamda Kaygı

                Kaygı hayatımızın bir parçasıdır ve bizler korku, gerginlik ve stresle bir anlamda yaşamayı öğreniriz zamanla. Belirli düzeyde

Devamı »