Van Koza Psikoloji logo

Van Psikoloji

Van Psikoloji argümanı ile bize ulaşabilir ve ruhsal olarak altında ezildiğinizi hissettiğiniz bütün yüklerinizi atmanıza yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz. Hayat hiçbir zaman, hiç kimse için düz bir çizgi, engelsiz bir yol, pürüzsüz bir zemin değildir. Zirveler olduğu gibi dip noktalar, aydınlık geçitler olduğu kadar keskin virajlar da vardır. Zaman zaman tökezleyebilir, gün gelir düşebilirsiniz. Toparlanabilmeyi, ayağa kalkıp devam edebilmeyi, bunu kazanıma çevirebilmeyi sağlayabilecek mekanizmaları bünyenizde geliştirmeniz gerekir. Bazen ayağa kalkacak gücü kendinizde bulabilir, bazen size birinin el uzatmasına, söylediklerinize kulak vermesine, yolu sizin için daha yürünebilir kılmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Biz her zaman ulaşabileceğiniz; duygularınızı, düşüncelerinizi, hayallerinizi silkeleyerek üstlerindeki tozu toprağı atmanıza yardımcı oluyoruz.

Gün içinde aynaya bakıp kendinizi, dış görüntünüzü yokladığınız, fiziksel olarak daha iyi görünmeye çalıştığınız çokça an yaşarsınız. Yüzünüz, saçınız, kıyafetinizin nasıl göründüğüne ihtimam gösterirsiniz. Çünkü bu sizin için önemlidir. Zaman zaman hastalanabilirsiniz, bedeninizde ağrılar hissedebilirsiniz. Canınızın yanması ve fiziksel acıyı derinden ve uzun süreli hissetmek sizi tetikleyip harekete geçirir. Bunun için hemen doktora gider ve iyileşmek istersiniz. Çünkü bunu önemsersiniz.

Ruhunuzda, duygularınızda, düşüncelerinizde en az bunlar kadar sık gerçekleşen bir şeyler olunca aynı ihtimamı gösteriyor musunuz? Mesela ruhunuza da ayna tutup nasıl göründüğüne önem veriyor musunuz? Ruhunuzun da tıpkı saçınız, yüzünüz, kıyafetiniz gibi dağılıp toparlanmaya ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz oluyor mu? Duygularınız, düşünceleriniz yaralandığı zaman onları iyileştirmek için de aynı dikkati veriyor musunuz? Yoksa önemsemeyip yaralarınızın büyümesine göz mü yumuyorsunuz? Gerek yaralarınızın ruhsal yaralarınızın kanadığı zamanlar gerek kabuk bağladığı zamanlarda iyileşmek için desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Van Psikoloji etiketiyle bize ulaşabilir ve bu problemleri aşmanıza yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

İnsan tamamen donanıp hayata başlayan bir varlık değildir. Yolu yürürken, hayat sürerken, problemleri göğüslerken öğrenir ve bazı donanımları kazanır. Bu durum ilkokulda akran zorbalığıyla karşılaşırken de, gençken bazı doğru kararlar vermeye çalışırken de, evliliği sürdürmeye çalışırken de, elli yaşını aşmışken de devam eder. Hep bazı zorluklar vardır ve hep bunu aşmaya çalışma çabası vardır. Bazen engeller aşılabilir limitlerin çok üstünde olabilir. Bazen çıkmaz sokaklara girilebilir. Ruhunuzun daraldığını, psikolojik çöküntü yaşadığınızı, düşüncelerinizin size rehberlik edecek kadar zengin donanımsal repertuara sahip olmadığını görebilirsiniz.  Daha iyi hissedebilirsiniz. Mesela her zaman yediğiniz yemekten daha çok tat alabilir, işe keyifle gidebilirsiniz. Uzun zamandır yapmaktan zevk almadığınız aktivitelerinizin size zevk verdiğini görebilir, hayatın her alanında daha üretken olduğunuzu fark edebilirsiniz. Hayata daha ümitvar bakabilir ve ailenizden, arkadaşlarınızdan ne kadar pozitif olduğunuza dair güzel sözler duyabilirsiniz. Bütün bunlar için size sadece bir söylem kadar yakınız; Van Psikoloji etiketi.
NOT: Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Tıbbi bir tanı ve tedavi amacı taşımamaktadır. Sitedeki bilgiler ışığında bir ilaç tedavisine başlanması veya sonlandırılması kesinlikle önerilmez. Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için mutlaka bir tıp hekimine başvurunuz. Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı sayılabilecek ilan ve reklam yapma amacı taşımamaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Makaleler

Aile İçi İletişim ve Çocuk

İletişim; ikili ilişkilerimizden iş ortamına, küçük bir topluluktan büyük kitlelere, tamamen yabancısı olduğumuz gruplardan aynı çatıyı paylaştığımız ailemize kadar

Devamı »

Günlük Yaşamda Kaygı

                Kaygı hayatımızın bir parçasıdır ve bizler korku, gerginlik ve stresle bir anlamda yaşamayı öğreniriz zamanla. Belirli düzeyde

Devamı »