Van Koza Psikoloji logo

Van Uzman Psikolog

Van uzman psikolog kapsamında hizmet verilen merkezlerden biri olarak konunun hassasiyetinin farkındayız. Bundan ötürü bu mesleğe talip profesyonellerin kendi alanlarında uzman bir kimliğe sahip olmalarını çok önemsiyoruz.

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde ruhsal olarak iyi hissetmeyebiliriz. Karşı karşıya kaldığımız yaşamsal krizler ruhsal olarak bizleri fazlasıyla etkileyebilir.

Krizle baş etme becerimiz yıpranabilir.

Kendimizi güçsüz ve çaresiz hissedebiliriz.

En ufak rüzgarda yerle yeksan olabiliriz.

Sürekli güçlü görünme çabamızı bir tarafa bırakıp o anki güçsüz ruh halimizi de kabul edebilmeliyiz.

Bütün duygularımızla bir bütün olduğumuzu da unutmamalıyız. Bazen çaresiz hissedebiliriz, bazen mutsuz olabiliriz, bazen üzülebiliriz ve öfkelenebiliriz.

Her duygunun bize ait olduğunu ve bize birşeyler anlattığını unutmamalıyız.

Van uzman psikolog kadrosuna sahip bir merkez olarak; ruhsal problemlerin yaşanmasını ve destek alınmasının da normal karşılanması gerektiğine inanıyoruz.

Evet, kendimizi iyi hissetmememiz normal; psikolojik bir destek alıp ruhsal iyileşme kapısına doğru yürümek de onun kadar normal sayılmalı.

Bu çerçevede destek alacağınız psikoloğun alanında uzman olması bu konuda son derece önem arz ediyor. Yani Van Uzman Psikolog aramasıyla ulaştığınız ve destek aldığınız kişinin bu alanda yetkin olması önemli bir husus.

Yaranın açılması kadar açılan yaranın sarılması da çok önemli.

Bundan ötürü ruhsal problemlerin farkındalığı konusunda yol almak elbetteki çok kıymetli ancak; farkındalıkla beraber müdahale yöntemlerinin de devreye sokulması gerekir.

Çünkü danışmanlık süreci profesyonel ve bilimsel ruhsal müdahale yöntemlerinin eyleme konulmasını gerekli kılmaktadır.

Uzman bir dokunuşa maruz kalmadıysa danışan, ruhsal olarak daha da kötüye gitme durumuyla karşı karşıya kalabilir.

Ruhsal olarak kişinin yarasının açılması kişiyi savunmasız ve çaresiz bir pozisyona sürükleyebilir.

Tam bu noktada destek alınan uzmanın krizi yönetme ve ruhsal müdahale yöntemlerini ustalıkla kullanması hayati önem taşıyor.

Bu çerçevede alınacak ruhsal desteğin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için kapsamlı bir araştırma yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Randevu alınan merkez ve psikolog araştırılabilmeli ve bazı soruların cevap bulması sağlanmalıdır.

Van Uzman Psikolog argümanı için yeterli bir şekilde bilgi edinilmeli ve o çerçevede randevunun alınması gerektiğine inanıyoruz.

Ruhsal olarak daha iyi bi hale kavuşmak mümkün. Bunun için adım atmanız ve bu yolda beraber yürüyeceğiniz uzmanın yetkinliği önemli…
NOT: Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Tıbbi bir tanı ve tedavi amacı taşımamaktadır. Sitedeki bilgiler ışığında bir ilaç tedavisine başlanması veya sonlandırılması kesinlikle önerilmez. Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için mutlaka bir tıp hekimine başvurunuz. Bu makale ve sitemizdeki diğer tüm içerikler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı sayılabilecek ilan ve reklam yapma amacı taşımamaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Makaleler

Aile İçi İletişim ve Çocuk

İletişim; ikili ilişkilerimizden iş ortamına, küçük bir topluluktan büyük kitlelere, tamamen yabancısı olduğumuz gruplardan aynı çatıyı paylaştığımız ailemize kadar

Devamı »

Günlük Yaşamda Kaygı

                Kaygı hayatımızın bir parçasıdır ve bizler korku, gerginlik ve stresle bir anlamda yaşamayı öğreniriz zamanla. Belirli düzeyde

Devamı »